Menu

Strefa SPA & masaże

Oferta / Sauna infrared / Masaże / Body wrapping / Peeling ciała / spa dla dłoni

Sauna Nova Figura Studio

Sauna

Nowoczesny rodzaj sauny, w którym panują łagodne warunki otoczenia.

Wygląda podobnie jak tradycyjna sauna. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, a źródło ciepła stanowią promienniki podczerwieni. Podczerwień jest rodzajem światła niewychwytywanego przez ludzkie oko, jednak jest odczuwalne jako ciepło. Podczerwień (IR) nagrzewa ciało od środka nie nagrzewając przy tym powietrza. Temperatura w kabinie infrared wynosi około 25-60°C, a sesja trwa do 30 minut. Seanse w saunie wiążą się z intensywnym procesem pocenia. Dzięki temu organizm oczyszcza się ze związków toksycznych, kwasów i metali ciężkich. Badania związane z działaniem promieniowania IR na organizm człowieka wykazują terapeutyczne efekty w wielu schorzeniach narządów ruchu.
Warto wspomnieć o tym, że seans w saunie pomaga także spalić kalorie, co przspiesza odchudzanie. Korzystanie z sauny pobudza metabolizm, co w połączeniu ze stosowaniem odpowiedniej diety i ćwiczeń uzupełnia kompleksową kurację. Pozytywne efekty podczerwieni mogą dostrzec także osoby zmagające się ze schorzeniami skóry. Ponadto wizyty w saunie poprawiają samopoczucie. Sesja to idealny czas dla siebie, który pomaga odreagować stres związany z codziennym życiem, przemęczeniem, przynosi ukojenie napiętym mięśniom.

Udostępnij

Masaż Nova Figura Studio

Masaże

Wszechstronne korzyści stosowania masaży znane są nie od dziś.

Permanentny brak czasu dla siebie oraz stres, na który jesteśmy codziennie narażani, przyczyniają się do zaniedbywania potrzeb własnego ciała. Często skutkuje to bólami, a niekiedy urazami układu kostno-stawowego. W ciele gromadzimy coraz więcej napięć, co tylko napędza spiralę powtarzających się dolegliwości. Aby wspomóc w pełni powrót do zdrowia oraz sprawności, w studio oferujemy usługi specjalisty od fizjoterapii i masaży manualnych. W połączeniu z naszymi stacjami fitness/ wellness oraz kosmetologią jest to skuteczna metoda na odzyskanie kontroli nad własnym ciałem.

Udostępnij

Body wrapping Nova Figura Studio

Body wrapping

Celem zabiegu jest zmniejszenie obwodów i wymodelowanie ciała, wygładzenie i dotlenienie skóry oraz wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Stanowi uzupełnienie masażu limfatycznego, a także innych zabiegów w Nova Figura. Daje doskonałe efekty w połączeniu z działaniem podciśnienia oraz podczerwieni, co przyspiesza wchłaniane aktywnych składników z serum wyszczuplającego. Wykonywany jest z użyciem profesjonalnych preparatów wyszczuplających, wykorzystujących korzystne działanie naturalnych składników. Dodatkowo dla wzmocnienia efektu, stosowane jest owijanie atestowaną folią kosmetyczną partii ciała najbardziej narażonych na odkładanie się tkanki tłuszczowej (brzuch, pośladki i uda).
Jest stosowany w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Dzięki temu przyczynia się do wyszczuplenia, wygładzenia, zmniejszenia pomarańczowej skórki oraz ogólnego poprawienia wyglądu skóry.

Udostępnij

Peeling ciała Nova Figura Studio

Peeling ciała

Ciało poddawane terapii odchudzającej jest w fazie ciągłej przebudowy, dlatego warto o nie zadbać wielotorowo.

Regularne peelingowanie ciała wspomaga usuwanie obumarłych komórek naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych, co jest niezwykle istotne w celu poprawiania jędrności podczas redukcji masy ciała. Zadaniem peelingów jest oczyszczenie skóry, odżywienie jej, dotlenie tkanek oraz regenracja, dzieki dostarczanym wraz z odpowiednimi kosmetykami składnikom. Stosowanie peelingów do ciała poprawia koloryt skóry, przywracając jej promienny blask, natomiast latem poprawia wygląd opalenizny. Dzięki wykonaniu masażu podczas nakładania peelingów dochodzi do poprawy mikrokrążenia krwi, co stanowi element terapii antycellulitowej. Dużym walorem tego zabiegu jest także wyraźne działanie relaksująco-odprężąjące. Peeling zaleca się wykonać przynajmniej raz przed rozpoczęciem serii zabiegowej na urządzeniach kosmetologicznych, a najlepiej regularnie raz w tygodniu.

Kiedy warto zrobić peeling ciała?


• na początku kuracji odchudzającej, by przygotować skórę na działanie stosowanych w studio zabiegów
• gdy masz suchą, szorstką, szarą i wyraźnie łuszczącą się skórę
• kiedy cierpisz z powodu wrastających włosków po goleniu
• podczas redukcji masy ciała, aby zapobiec powstawaniu rozstępów i poprawiać jędrność skóry
• aby poprawić wchłanianie stosowanych balsamów oraz aktywnych koncentratów wyszczuplających i antycellulitowych

Udostępnij

spa dla dłoni

Zabieg intensywnie regenerujący i nawiżający dla zniszczonej skóry dłoni.

Doskonale pielęgnuje i odświeża dłonie poddawane działaniu niskich temperatur, wysuszone, zniszczone i przemęczone. Zmniejsza oznaki starzenia oraz działa odprężająco. Zabieg składa się z 3 etapów: peeling dłoni, zabieg falą radiową oraz masaż dłoni gorącą świecą sojową.

Udostępnij