Menu

Dietetyk Aleksandra Ziemska

mgr dietetyki / diet coach

Toruń Dietetyk Aleksandra Ziemska

O mnie

Cieszę się, że jesteś na mojej stronie. Aby zyskać Twoje zaufanie opowiem Ci kilka słów o sobie.

Jestem dietetykiem z wykształcenia. Wiedzę z tego zakresu zdobyłam na studiach magisterskich w Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Doświadczenie w pracy z pacjentem nabywałam już podczas nauki na licznych praktykach studenckich m.in. w szpitalu dziecięcym, szpitalu klinicznym oraz onkologicznym, w domach opieki społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz żłobkach. Dzięki temu zobaczyłam, w jak wielu miejscach rola dietetyka odgrywa duże znaczenie. To umocniło mnie w przekonaniu, że jest to zawód dla mnie. Studia dały mi ogólny pogląd na wiedzę z zakresu żywienia. W pracy zawodowej okazało się to za mało, aby być w pełni skuteczną, dlatego cały czas się dokształcam. Do tej pory zaliczyłam już wiele kursów oraz szkoleń z zakresu dietoterapii. Dobór szkoleń nie jest przypadkowy. Są to dziedziny, w których czuję się najmocniejsza.
Aktualnie mogę się pochwalić niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu kuracji odchudzających. To właśnie ta specyfika pracy dietetyka intryguje mnie najbardziej. W swoich działaniach kładę szczególny nacisk na całościowe podejście do problemu nadwagi i otyłości, począwszy od właściwej diagnozy, poprzez ustalenie indywidualnego planu dietetycznego, po wsparcie psychologiczne oraz odpowiednie programy zabiegowo-treningowe. Jestem przeciwniczką modnych diet oraz długotrwałych głodówek. Nie zmuszam do niczego, nie narzucam żadnych produktów ani nie przekonuję do stosowania czegoś na siłę. Z przyjemnością pokazuję nowe rozwiązania, obalam mity żywieniowe, a niekiedy uczę lekkostrawnego gotowania. Wiem, że zdrowe odżywianie nie oznacza trzymania się tylko wytycznych rozpisanych diet, a stanowi szeroko rozumianą umiejętność zaspokajania własnych potrzeb żywieniowych z korzyścią dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Przywiązuję też dużą uwagę do emocji i ich wpływu na nasze zachowania związane ze stylem życia. Wierzę, że poprzez równowagę pomiędzy ciałem a umysłem jesteśmy w stanie osiągnąć szczęście i doskonałą kondycję.

Udostępnij
Toruń Dietetyk Aleksandra Ziemska Diet coaching

Diet coaching

Dlaczego warto poznać tę metodę?

Gdy jeszcze na studiach zaczęłam pracę w gabinecie dietetycznym, do którego trafiały głównie osoby borykające się z nadwagą i otyłością szybko przekonałam się, że jeszcze wiele wiedzy mi brakuje. Rozpoczęłam regularne doszkalanie z zakresu dietoterapii i leczenia żywieniowego. W codziennej pracy nadal borykałam się często z niewystarczającą skutecznością. Dlatego szukałam dalej. Postanowiłam działać kompleksowo. Założyłam własny gabinet dietetyczny oraz studio modelowania sylwetki, które oferuje treningi, zabiegi, a także badania diagnostyczne oraz suplementy i kosmetyki wspomagające proces odchudzania. I to w niektórych przypadkach okazywało się za mało, bym poczuła w pełni, że rzeczywiście pomagam. Miałam już tyle narzędzi, a dalej spotykałam osoby, które mając tyle możliwości i tak z nich nie korzystały, bo brak im było motywacji. W końcu znalazłam to czego szukałam! Jak dać wsparcie i motywację?

Diet coaching to konkretne narzędzia, które naprawdę działają!

Udostępnij