Menu

Kosmetologia ciała

Oferta / magshape / HIFU / multipolar / liposukcja kawitacyjna / lipolaser / endomasaż / kriolipoliza / żelazko antycellulitowe

Magshape Nova Figura Studio

Magshape

Elektromagnetyczna stymulacja (HI-EMT) intensywnie pobudza mięśnie do pracy wywołując ich ciągłe skurcze.

30 minutowy zabieg odpowiada nawet kilku godzinom ćwiczeń. W zależności od ustawienia parametrów mięśnie pobudzane są do wykonania 49500 skurczów w ciągu pół godziny, co jest nieosiągalne w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Taka wytężona gimnastyka bez wysiłku zapewnia spektakularne efekty. Aparat posiada 2 głowice zabiegowe o intensywności fali elektromagnetycznej 7 Tesli. Zabiegi wykonuje się na brzuch, uda, ramiona i pośladki w serii 4-6 co 2-3 dni, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na efekty. Efekty: wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej ok. 20% w obszarze zabiegowym, poprawa jędrności pośladków, wyszczuplenie i poprawa talii brzucha, zwiększenie elastyczności mięśni, zwiększenie masy mięśniowej.

Udostępnij

HIFU Nova Figura Studio

High Intensity Focused Ultrasound - HIFU

Niechirurgiczny lifting, wykorzystujący ultradźwięki.

Zabieg HIFU wykorzystuje technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, która stanowi alternatywę dla chirurgicznego liftingu skóry. Zaletą zabiegu jest to, iż jest bezinwazyjna. Dzięki temu nie ma konieczności rekonwalescencji i szybko można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabieg daje możliwość również dokładnego modelowania sylwetki, gdyż jest niezwykle precyzyjny, a jego efekty są spektakularne. Jest rozwiązaniem na problemtyczne defekty skóry pociążowych brzuszków.

Multipolar Nova Figura Studio

Multipolar

Korzystne działanie fal radiowych na ciało obejmuje redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Fale radiowe oddziałują zarówno na tkanki powierzchowne, jak i docierają do głębokich warstw skóry oraz komórek tłuszczowych (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem podwyższonej temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. termolipolizy. Efektem jest zwiększony metabolizm w tkankach. Podczas zabiegów pobudzany jest także układ limfatyczny i krwionośny. Fale radiowe rozszerzają naczynia krwionośne i pomagają w pozbyciu się toksyn z organizmu. Ponadto fale radiowe działają odmładzająco i ujędrniająco. Termiczne pobudzenie powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, oddziałuje też silnie na fibroblasty, czyli komórki, które produkują m.in. kolagen. Dzięki temu skóra zaczyna się regenerować, staje się bardziej elastyczna i napięta.

Udostępnij

Liposukcja kawitacyjna Nova Figura Studio Toruń

Liposukcja kawitacyjna

Jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej.

Jest to metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulitu oraz pomagająca korygować kształty ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi, jednak może stanowić doskonałe uzupełnienie lub zakończenie kuracji odchudzającej, kiedy to już dietą ani treningami nie jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzonych kształtów sylwetki. Miejsca, które najczęściej poddaje się liposukcji kawitacyjnej to przede wszystkim okolice brzucha, talii, łydek, ud, kolan, bioder oraz ramion. Szczególnie dobre efekty przynosi osobom cierpiącym na otyłość miejscową. Efekty bywają widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu 8- 10 seansów. Wykonanie serii zabiegów pozwala na zmniejszenie obwodów ciała o co najmniej kilka centymetrów. Trzeba zaznaczyć, że metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna i bezpieczna.

Udostępnij

podczerwien ir liposukcja kawitacyjna

Podczerwień (IR) + Liposukcja kawitacyjna

Wzbogacenie zabiegu o podczerwień (IR) wspomaga proces zabiegowy poprzez wstępne podgrzanie tkanki w celu szybszego jej upłynnienia.

Udostępnij

Lipolaser Nova Figura Studio Toruń

Lipolaser

Innowacyjna technologia przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej.

Lipolaser jest zimnym laserem diodowym, którego skuteczność potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi. Zasada działania polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych światłem czerwonym. Pod wpływem przenikającego przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Lipolaser generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej, co zwiększa kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu, zwiększa efektywność zabiegu, nie stwarza zagrożenia powstania nierówności i zapobiega zwiotczeniu skóry. Lipolaser działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Lipolaser nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Powstałe metabolity transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię.

Udostępnij

Endermologia Endomasaż Nova Figura Studio Toruń

Endomasaż

Masaż ssąco-próżniowy wzbogacony o nowe technologie fal radiowych (RF), podczerwieni (IR) oraz mechaniczny masaż rolkami.

Fale radiowe, promieniowanie Infrared, masaż podciśnieniowy i mechaniczny masaż rolkami - skupione są w jednej głowicy tak, że podczas zabiegu działamy na problem wielopłaszczyznowo intensyfikując tym samym osiągane efekty w modelowaniu sylwetki. Efektem tego jest redukcja niepożądanych objawów w bardzo krótkim czasie, przy zaledwie jednym-dwóch zabiegach w tygodniu. Poza redukcją obwodu ciała, zmniejszeniem komórek tłuszczowych, zmniejsza się także napięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry i efekt „materaca” ulega znaczącej redukcji. Dzięki temu uzyskujemy wysoką skuteczność w walce z cellulitem.
W naszym urządzeniu do modelowania sylwetki zastosowano takie rozwiązanie techniczne, aby zachować maksymalną intensywność zabiegu przy wykorzystaniu wysokich parametrów. Po przeprowadzeniu serii zabiegów tkanka tłuszczowa w sposób widoczny zostaje zredukowana. Wiele klinicznych przypadków potwierdza natychmiastowy skutek po ukończeniu pełnego zabiegu.
IR poprawia elastyczność skóry, odbudowuje kolagen. Energia RF ogrzewa tkankę podskórną i powoduje kurczenie adipocytów. Endomasaż zwiększa perfuzję krwi i pobudza metabolizm tłuszczów, a podciśnienie pobudza przepływ limfy. Podczerwień bliska redukuje impedancję skóry poprzez jej nagrzanie, a energia RF głęboko przenika do tkanki łącznej. Synergiczne połączenie podczerwieni bliskiej i energii RF zwiększa wewnątrzkomórkowe przenikanie tlenu podczas nagrzewania skóry. Podciśnienie oraz specjalnie zaprojektowane wałki oddziałują na wnikanie RF, które sięga aż do 5-15 mm. Jednocześnie mechaniczna manipulacja podciśnienia oraz wałka podszczypuje i napina włókienka tkanki łącznej. W efekcie skutecznie rozkłada podskórną warstwę tłuszczu, wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, zwiększa drenaż limfatyczny, pobudza metabolizm, redukuje lub obkurcza komórki tłuszczowe. Skutecznie poprawia sylwetkę.

Udostępnij

Kriolipoliza Nova Figura Studio Toruń

Kriolipoliza

Jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych w redukcji objętości tkanki tłuszczowej.

Poprzez działanie niskich temperatur w miejscu zabiegu dochodzi do niszczenia komórek tłuszczowych, które są usuwane z organizmu tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Z uwagi na to, iż lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komorki zawierające wodę, kriolipoliza niszczy tylko adipocyty, a oszczędza inne tkanki. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny, a jednocześnie długotrwały. Nawet w przypadku ponownego przybrania na wadze, miejsca uprzednio poddane kriolipolizie są bardziej oporne na zwiększenie obwodów.
Kriolipolizę poleca się osobom będącym na diecie, ćwiczącym i w dalszym ciągu borykających się z miejscowym nadmiarem tłuszczu. Zabieg w naszym studio wykonujemy na urządzeniu z 4 głowicami chłodzącymi, dzięki czemu daje to możliwość indywidualnego dostosowania do potrzeb obszaru zabiegowego. Dużym atutem tej metody jest to, iż zabieg można wykonywać raz w miesiącu. Najczęściej pełna seria zamyka się w 3 wizytach. Daje to szanę na redukcję nawet do 40% komórek tłuszczowych w miejscu zabiegu.

Udostępnij

Zelazko antycellulitowe Nova Figura Studio Toruń

Żelazko antycellulitowe

Metoda VacuElectroColor.

Siła 3 energii: elektrostymulacji TENS, lipodermologii i chromoterapii LED. Działa na skórę, mięsnie i układ limfatyczny.

Udostępnij